Microsoft Indirect Reseller

Sisteme conectate, construite în jurul tău.

Proiectăm platforme interne, integrări și software adaptat fluxurilor afacerii tale.

  • Sisteme integrate
  • Adaptate afacerii tale
  • Optimizare cloud
  • Control costuri infrastructură
  • Migrări ERP
  • Business Central
Tenant Azure
Spațiu de lucru

Bine ai revenit, Alex

O privire de ansamblu asupra platformei, care aduce în față contextul potrivit pe măsură ce apar fluxurile și semnalele zilei.

SesiuneAutentificatAutentificare unică.Activ
NotificăriÎnchiderea luniiÎncepe vineri.2
ActivitateActualizări aziComenzi, facturi și sincronizări.128
Facturi de vânzare și achiziție din ERP
Perioadă
De la01.09.2026
Până la30.09.2026
Plată
IDSerieNumărDataScadențăClientTotal (RON)TVA (RON)Mon.Plătit
20418FCT00412712.09.202612.10.2026ALPHATRD13.915,862.221,86RONDa
20419FCT00412812.09.202612.10.2026NORDLOG2.931,68468,08RONNu
20422FCT00413114.09.202614.10.2026BETAPACK30.185,544.819,54RONDa
20425FCT00413415.09.202615.10.2026GAMMASRV1.563,66249,66RONDa
20431FCT00414017.09.202617.10.2026DELTAFRM9.472,161.512,36RONNu
20437FCT00414618.09.202618.10.2026OMEGAAGR53.633,308.563,30RONDa
20440FCT00414921.09.202621.10.2026SIGMAMED6.768,721.080,72RONNu
20446FCT00415522.09.202622.10.2026ALPHATRD15.783,452.520,05RONDa
Rânduri 201 – 20 din 342Pagina 1 din 18
Articole (date de bază) din ERP
Încarcă datele
IDCod articolDenumireUOMCod TVAGrupăStoc minRetras
1001HW-1042Laptop business 14 inBUC19Hardware10Nu
1002HW-1057Stație de andocare USB-CBUC19Hardware25Nu
1003SW-2010Licență suită office, anualBUC19Software0Nu
1004SV-3001Backup administrat, lunarLUNA19Servicii0Nu
1005HW-1103Monitor 27 in, QHDBUC19Hardware12Nu
1006HW-0988Tastatură cu firBUC19Hardware40Da
1007SV-3012Oră de suport la fața loculuiORA19Servicii0Nu
1008HW-1120Switch de rețea 24 porturiBUC19Hardware6Nu
Rânduri 201 – 20 din 4.820Pagina 1 din 241
Companii și parteneri din ERP
Încarcă datele
Cod partenerDenumireClientFurnizorFormăOrașCUI
ALPHATRDAlpha Trade SRLDaNuSRLBucureștiRO10000011
NORDLOGNord Logistics SADaDaSACluj-NapocaRO10000024
BETAPACKBeta Packaging SRLDaNuSRLTimișoaraRO10000037
GAMMASRVGamma Services SRLDaDaSRLIașiRO10000042
DELTAFRMDelta Farm SRLDaNuSRLBrașovRO10000058
OMEGAAGROmega Agro SADaDaSAConstanțaRO10000063
SIGMAMEDSigma Medical SRLDaNuSRLSibiuRO10000075
Rânduri 201 – 20 din 1.236Pagina 1 din 62
Comenzi către furnizori, trimise și confirmate în ERP
Status
Perioadă01.09.202630.09.2026
7din7comenzi
ReferințăDataFurnizorLiniiCantitateStatusCreat de
PO-2026-041221.09.2026Nord Logistics SA374ConfirmatăA. Popescu
PO-2026-041321.09.2026Beta Packaging SRL280TrimisăM. Ionescu
PO-2026-041422.09.2026Gamma Services SRL226CiornăA. Popescu
PO-2026-041522.09.2026Delta Farm SRL387ConfirmatăD. Marin
PO-2026-041623.09.2026Omega Agro SA228AnulatăM. Ionescu
PO-2026-041724.09.2026Sigma Medical SRL362TrimisăD. Marin
PO-2026-041824.09.2026Alpha Trade SRL216ConfirmatăA. Popescu
Rânduri 201 – 20 din 128Pagina 1 din 7
Prețuri versionate pentru articole, o singură sursăReîncarcă
Versiune#27
Cod articolStatusStockPreț vânzare fără TVA
HW-1042Potrivit843.490,00
HW-1057Potrivit212489,90
SW-2010Potrivit—612,00
SV-3001Nepotrivit—149,00
HW-1103Potrivit571.185,50
HW-1120Fără preț18—
SV-3012Potrivit—210,00
4.610 articoleVersiunea #27 este curentă
Liste de referință comune tuturor modulelor
Monede
CodeDenumireZec.Act.Util.
RONLeu românesc2Activ6.120
EUREuro2Activ1.840
USDDolar american2Activ420
GBPLiră sterlină2Activ96
CHFFranc elvețian2Activ31
HUFForint maghiar0Inactiv4
Rânduri pe pagină 101 – 6 din 6
Conexiunea cu Business Central și sincronizarea datelorSincronizează
Ultima sincronizare08:42
EntitateDirecțieÎnregistrăriUltima rulareStatus
CliențiERP ⇄ BC1.23608:42Sincronizat
ArticoleERP → BC4.82008:42Sincronizat
Comenzi de vânzareBC → ERP12808:41Sincronizat
Facturi de vânzareERP → BC34208:40În curs
FurnizoriERP ⇄ BC31808:30Sincronizat
Stoc depozitBC → ERP2.10408:15În așteptare
Înregistrări contabileERP → BC9.87007:55Sincronizat
7 sincronizăriUrmătoarea rulare în 15 min
Resurse Azure și controlul costurilorReîncarcă
Cost lunar−18%Alerte2
ResursăTipDimensiuneCost / lunăStatus
vm-erp-app-01Mașină virtualăD4s v5186,40Redimensionat
vm-erp-app-02Mașină virtualăD2s v593,20Redimensionat
sql-erp-prodBază de date SQLS3148,00Sănătos
st-backups-weCont de stocareGRS41,75Sănătos
app-portalApp ServiceP1v3112,60Peste buget
kv-erp-secretsKey VaultStandard3,10Sănătos
6 resurseTotal 585,05 EUR / lună
Tenant Microsoft 365, utilizatori și licențeReîncarcă
Licențe248MFA100%
UtilizatorLicențăMFADispozitivCăsuțăStatus
Ana IonescuBusiness PremiumActivConform12,4 GBActiv
Mihai PopaBusiness StandardActivConform8,1 GBActiv
Elena MarinBusiness PremiumActivConform21,7 GBActiv
Radu DumitruBusiness BasicActivNegestionat3,2 GBInvitat
Ioana StanBusiness PremiumActivConform15 GBActiv
Vlad TomaBusiness StandardActivConform6,6 GBActiv
Sorina Matei—Oprit——Dezactivat
231 active din 248 licențePagina 1 din 33
Documentația și referința platformei

Primii pași

Autentifică-te cu contul companiei. Bara laterală arată doar modulele la care ai acces.

Navigare

Deschide un modul din bara laterală, setează filtrele, apoi alege Încarcă datele. Orice tabel poate fi sortat și filtrat.

Acces

Administratorul acordă accesul pe module. Cere acces dacă lipsește o secțiune.

Depanare

Dacă o pagină nu se încarcă, reîncarc-o și verifică conexiunea. Tot nu merge? Deschide un tichet de suport.

Recomandări clare, implementare competentă și suport după lansare.
  • Business CentralImplementare, extensii și upgrade-uri, adaptate cerințelor fiscale și de raportare din România.
  • Raportări fiscaleAjutor zilnic pentru echipele financiare: declarații, închideri, raportare și corecturi.
  • Microsoft 365Configurare, bază de securitate, guvernanță pentru identități și dispozitive.
  • Power PlatformAplicații model-driven, automatizări la scară, arhitectură Dataverse.
  • AzureLanding zones, fundații cu costuri controlate, securizate din start.
  • Hosting și controlul costurilorHosting gestionat, monitorizare clară și costuri cloud ținute sub control.
  • Migrări ERPMutăm datele și procesele într-un sistem nou fără a opri activitatea.
  • IntegrăriConectăm Business Central cu instrumentele pe care echipele le folosesc deja.
  • Software personalizatPlatforme și aplicații interne adaptate fluxurilor de lucru ale firmei tale.
  • Baze de dateLucrăm cu PostgreSQL, SQL Server, MySQL, MongoDB și Redis.
  • DevOps și CI/CDGit, Docker, Jenkins și Terraform pentru lansări repetabile și automatizate.
  • ObservabilitatePrometheus, Grafana și OpenTelemetry pentru tablouri de bord și alerte.

Cu ce te ajutăm

Alege schimbarea de care are nevoie afacerea ta mai departe.

Pornește de la problema din fața ta. Te ajutăm să vezi ce se leagă de ea și ce merită rezolvat mai întâi.

Vezi toate serviciile
  • Documentăm împreună procesele de business
  • Customizare / Implementare completă / Lansare BC
  • Păstrăm procesele tale actuale și schimbăm doar ce este necesar
Descoperă serviciul

Un punct de plecare practic

Înțelege situația înainte de a te angaja într-o soluție.

  1. 01Analizează Cartografiem fluxurile tale de lucru actuale, unde se întrerupe informația și ce contează cel mai mult pentru tine.
  2. 02Prioritizează Conturăm soluția în jurul a ceea ce îți dorești, echilibrând câștigurile rapide cu capabilitățile pe termen lung.
  3. 03Livrează Implementează, conectează și susține sistemele pe care oamenii tăi le folosesc zi de zi.

Construit pe tehnologii în care poți avea încredere

  • Microsoft
    • Microsoft 365
    • Microsoft Azure
    • Power Platform
  • Baze de date
    • SQL Server
    • PostgreSQL
    • MySQL
    • MongoDB
    • Redis
  • Dezvoltare
    • TypeScript
    • JavaScript
    • React
    • Node.js
    • Python
    • Django
  • DevOps și monitorizare
    • Git
    • Docker
    • Terraform
    • Jenkins
    • Prometheus
    • Grafana
    • OpenTelemetry
  • Microsoft
    • Microsoft 365
    • Microsoft Azure
    • Power Platform
  • Baze de date
    • SQL Server
    • PostgreSQL
    • MySQL
    • MongoDB
    • Redis
  • Dezvoltare
    • TypeScript
    • JavaScript
    • React
    • Node.js
    • Python
    • Django
  • DevOps și monitorizare
    • Git
    • Docker
    • Terraform
    • Jenkins
    • Prometheus
    • Grafana
    • OpenTelemetry

Instrumentele potrivite, lucrând împreună.

Idei utile

Ghidare pentru deciziile care modelează operațiunile.

Răspunsuri scurte și practice la întrebările pe care ni le pun cel mai des clienții.

Vezi toate ghidurile

Nu știi de unde să începi?

Îți arătăm noi mișcările

Hai să vorbim

Spune-ne ce trebuie să funcționeze mai bine.

Adu problema, sistemele implicate și rezultatul dorit. Te ajutăm să găsim un pas următor rezonabil.

  1. 1Răspundem în maximum o zi lucrătoare.
  2. 2O discuție scurtă pentru a înțelege problema și sistemele tale.
  3. 3Un pas următor practic, în scris. Fără obligații.

Noutăți

Ce mai e nou la Cloud on Demand.

Anunțuri, evenimente și actualizări de la echipa noastră, într-un singur loc.

Vezi toate ghidurile

Îndrumare practică pentru ERP, Microsoft 365 și Azure.

Echipa noastră împărtășește ce învață din proiecte reale: cum să decizi, ce să eviți și ce să configurezi primul. Începe cu ghidurile noastre sau vorbește cu noi despre situația ta.

  • Business Central
  • Microsoft 365
  • Power Platform
  • Azure
  • Integrări
  • Costuri cloud